Puslapiai

2012 m. birželio 19 d., antradienis

RAW prieš JPEG


Pagaliau gavau savo fotiką ir aišku nusistačiau geriausią galimą kokybę. Turėjau darbelį nufotkint porą paveikslų. Nufotografavau, kokybė gera, nuotraukos ryškios. Patenkinta jas nunešiau ir paaiškėjo... kad maketuotojo super galingas kompiuteris RAW failų nerodo.. Gal 20 minučių knisėmės kol RAW pakeitėm į prastesnės kokybės JPEG. Išvada - fotografuot reikia naudojant JPEG formatą, nors man asmeniškai RAW labiau patinka. Taigi jo pliusai ir minusai:
+Šešėlių pašviesinimas bei mažesnė „išdeginimo" (pereksponavimo) tikimybė. RAW geba išsaugoti 12 bitų informacijos, kai tuo tarpu JPEG tik 8 bitus.
+Efektyvesnė švytėjimo (šviesos prasismelkimas į gretimus pikselius) korekcija.
+WB (whitei balance, baltosi spalvos balansas) - esamą šviesos temperatūrą Kelvinais (baltos spalvos balanso vienetai) fotoaparatas įrašo į RAW failą tik kaip papildomą informaciją - ją paskui galima keisti savo nuožiūra.
+Užfiksuoti vaizdai nėra apdorojami fotoaparate. Todėl perkėlus juos į kompiuterį, atsiranda daugiau galimybių redagavimui ar konvertavimui. Netgi konvertuojant į JPEG formatą kompiuteryje, dažnai galima gauti kokybiškesnį rezultatą, nes tam naudojamos specialios programos ir daug didesni (lyginant su fotoaparatu) kompiuterio resursai.
Verčiu į žmonių kalbą: Su RAW lengviau koreguoti baltos spalvos ryškumą, šešėlius. Išlieka tikrosios daiktų formos, su mažesniais iškraipymais, išgaunama natūralesnė spalva.

-RAW failai užima gerooookai daugiau vietos nei JPEG (nors tam yra didelės talpos atminties kortelės)
-RAW failams nuskaityti gali reikti specialių programų (kaip kad nutiko man)
-Lėtesnė kadruotė - failai lėčiau įsirašo į matricą, taigi negali greitai ,,pyškinti"

Na atrodo viskas, o dabar jums spręsti kurį formatą rinktis ;)

2012 m. birželio 3 d., sekmadienis

Vasaros stovyklos

Šiandien viena draugė paklausė ką veiksiu ir ar nenorėčiau kartu į stovyklą. Aš aišku labai, labai, labai užsinorėjau (net kažkaip nekeista :D) ir pradėjom abi drauge ieškoti. Dalinuosi ką radau :)

http://www.zigzag.lt/stovyklos/lietuvoje/ragane
Man asmeniškai šita patiko, nes kainos ir kokybės santykis atrodo geras, be to prie jūros :)

http://www.zigzag.lt/stovyklos/lietuvoje/-verube
Irgi faina, bet yra viena bėdelė - nė karto gyvenime neesu nei jojus nei buriavus ;D

http://www.energetikas.lt/lt/vaiku-vasaros-stovyklos.html

http://www.zigzag.lt/stovyklos/lietuvoje/laukine-pamario-vasara?pop=1&fb_source=message
Che, jau įsivaizduoju lakstančią save tarp miškų - aš pats tas tipažas...

Ir pasvajojimui..
http://stovyklos.lt/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage_lite_pdf.tpl&product_id=97&category_id=13&option=com_virtuemart&Itemid=57&fb_source=message

Papasakokit kur šią vasarą ruošiatės keliauti jūs :)

Būrimas kortomis



Kortos geras daiktas, ypač kai iš nevilties neturi kur dėtis, o nuleisti rankų nesinori. Bent jau man kartais visai smagu pasižiūrėti ,,kas laukia ateityje" arba tiesiog pasisemti jėgų ir optimizmo :)
Reikalingos kortos iki 6-akių (36 kortos). Išmaišykit kaladę, ištraukit 13 kortų ir dėkit iš kairės į dešinę viena eile, iškart atverčiant.

Pirmoji korta – svarbiausios žmogaus mintys.
Trečioji – kas kelia nerimą ir kankina.
Penktoji – kliūtys, kurios kenkia planams.
Septintoji – kas svarbiausia jam pačiam.
Devintoji – tai kas netrukus nustebins.
Vienuoliktoji – tai vienatvė, nuo ko sieloje liūdesys ir ilgesys.

Išvardintos kortos (1, 3, 5, 7, 9, 11) tai nereiškia, kad likusios nesvarbios, tiesiog akcentuojame svarbiausias kortas, likusios papildančios. Išsirinkite, kurios kortos jums svarbios, o kurios – ne. Nereikalingas atidėkite į šalį. Dėlionėje lieka tik tos kortos, kurios duos svarbius atsakymus į rūpimus klausimus. Kiekvienai likusiai kortai jūs užduodate atitinkamą klausimą ir traukiate po 3 kortas. Jeigu atsakymai jums neaiškūs galite traukti dar vieną kortą, bet ne daugiau penkių kortų. Pavyzdžiui: jūs klausiate: “kas per būgnų dama tavo mintyse?” ir intuityviai iš kaladės traukiate 3 kortas.

Kortų reikšmės

♥ ČIRVAI

6 – kelionė. Jeigu jūs šio ženklo dama, tai jūsų korta, kaip ir visos likusios šio ženklo kortos.
7, 8 – pokalbiai, susitikimai. Ne pačios svarbiausios kortos, bet kartais būtina pasidomėti, kokie tai susitikimai.
9 – žinoma, meilė.
10 – viltys, planai, svajonės. (jeigu šalia pikų 10-akė -neįgyvendinama)
B – problemos, kankinantys klausimai (žiūrėkite kokios kortos šalia, ar išsprendžiamos problemos).
D – žmona, jūs pati, moteris – kartais meilužė, jeigu jūs – būgnų dama, o jūsų išrinktasis taip pat nevedęs.
K – vyras, vedęs arba išsiskyręs.
T - namai.

♦ BŪGNAI

6 – artima kelionė.
7, 8 – pokalbiai susitikimai.
9 – nevedusių žmonių meilė (su čirvų dama – meilės patalai) .
10 – viltys, planai.
B – problemos.
D – jauna mergina, moteris, draugė. Dažnai meilužė vedusio čirvų karaliaus.
K – jaunas nevedęs vyras, gali būti sūnus.
T – svarbus dalykinis pranešimas, kartais skyrybų dokumentai. (jeigu šalia pikų tūzas, tai pranešimas nemalonus, jeigu pikų ženklas nukreiptas į viršų – isgertuvės susijusios su pranešimu).

♣ KRYŽIAI – (visada dalykinės kortos)

6 – dalykinė kelionė.
7, 8 – susitikimai, dalykiniai pokalbiai.
9 – stiprus prisirišimas (jeigu šalia pikų 9-akė prisirišimas suteikia tik skausmą).
10 – pinigai, pelnas, uždarbis.
B - problemos, rūpesčiai.
D – mama, uošvė, teta, kartais – kaimynė, bendradarbė.
K – oficialus asmuo, vadovas, kolega. (jeigu buriasi jauna mergina ir nedirbanti, tai žinoma tėvas).
T – reikalai ir jokių valdiškų namų.

♠ VYNAI (PIKAI)

6 – vėlyva arba tolima kelionė.
7- ašaros, liūdesys.
8 – išgertuvės, kvietimas (jeigu šalia jus dominančio karaliaus iškrito pikų 8-akė ir pikų tūzas “taurele” į viršų vadinasi jūsų draugas mėgsta išgerti).
9 – liga (šalia čirvų 9-akės – artumas teikia skausmą. Jeigu iškrito daug pikų kortų, pavyzdžiui 6,7,9 ir 10, ir viskas vienam žmogui, reikalai labai prasti, galima jo mirtis).
10 – puoselėtos viltys, šeimoje, darbovietėje, santykiuose – neįgyvendinamos. Apgaulingos viltys, neįgyvendinti planai – viskas iliuzija, labai liūdna korta.
B – tušti rūpesčiai. Neteisingi žingsniai, bergždžios pastangos.
D – pyktis, pavydas, priešas.
K – oficialus asmuo – kilnus žmogus, dažnai kolega, kartais nauja pažintis.
T – žemyn “taurele” – smūgis, aukštyn – išgertuvės.

Lietuviškoji pankų era


Nuspręndžiau parašyti apie tai, kas šiuo metu man labiausiai neduoda ramybės. Tikuosi visai gerai su popcornais susiskaitys☺


1982 - 1986 metai Lietuvoje buvo pankų era, kai splavotos skiauterės ir reiškė šį tą daugiau, nei norą būti išskirtiniu.
Lietuvos pankai, bent jau ankstyvajame laikotarpyje, stebino savo solidarumu, ir jų gretos augo.Nežinau, kas labiau juos vienijo - naujo gyvenimo būdo projektas, ar nujaučiamos tautinio nepaklusnumo idėjos? Bet būtent tada pasirodė miniatiūrinės trispalvės, dažnai prikabintos prie baltų sportinių batelių, buvo stengiamasi priešpastatyti lietuvių kalbą “visuotinei” rusiškąjai, tarpusavyje buvo bandoma atsisakyti net rusiškų keismažodžių (!). Pankų maištininkų judėjimo niekas neorganizavo - jis susikūrė kaip ir savaime, protestudamas prieš nelygybę ir to meto griežtas taisykles.
Kaip ir daugėlis 20a. pabaigos judėjimų pankai siejosi su muzika, kuri Lietuvoje turėjo 2 pagrindines šakas -rolerius (nuo rock’n’roll) (atgaivino Elvį Presleį ar Bill Haley, šoko tvistą ir “išugdė” new wave šukuosenas.) ir  eisidisistus (nuo AC/DC). Dažnai buvo manoma, kad AC/DC - tai “tikra” punk roko grupė. Būtent tokios punk pasiskirstymo pagal muziką apraiškas galima aptikti tik Lietuvoje. Panašu, kad tolimesne eisidisistų reinkarnacija tapo metalistai, o iš rolerių išaugo new wave bei electro pop muzikos gerbėjai.
Aštunto dešimtmečio pankų požymiai - išskusti smilkiniai (dabar, atrodytų, toks nekaltas dalykas) - turėjo savyje vos ne branduolinį užtaisą, tapo “sakraliniu” pankų pionierių ženklu. Pankai - be abejonės tai buvo idėjos, nors išvaizda dažnai atsiduria pirmoje vietoje, yra tiesiog nepakeičiama visuotinės išraiškos priemonė. Jeigu dabartinėje mūsų aplinkoje išorė nebesukelia kažkokios ypatingos reakcijos, tada vaizdas išreiškė daug daugiau negu žodis.

Remiantis lithuanian.net medžiaga.

Laikas keičia įdėjas ir jų formas, bet žmonės nepamiršta pankų dvasios  - drąsiai galiu sakyti, kad tai ne tik stilius, o ir gyvenimo būdas.